Spycharki – klasa I wszystkie
Zaplanowane terminy:
Uwaga: Organizator szkolenia zastrzega sobie możliwość zmiany jego terminu z powodu nie zebrania się wystarczającej liczby chętnych osób.
Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora spycharek klasy I wszystkie. Absolwent szkolenia pozna budowę i zasadę pracy poszczególnych zespołów i układów spycharek oraz przepisy BHP dotyczące ich eksploatacji. Ponadto będzie potrafił bezpiecznie i efektywnie wykonywać zadania produkcyjne, racjonalnie eksploatować maszynę w pracy i obsłudze codziennej oraz współpracować z innymi rodzajami maszyn. Uczestnik posiądzie umiejętność samodzielnego wykonywania zadań, podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za wykonywaną pracę.
Sposób realizacji szkolenia:
Terminarz spotkań staramy dopasować się do oczekiwań uczestników – oferujemy możliwość odbywania szkolenia w trybie dziennym lub weekendowym.
Co zawiera szkolenie:
- Zajęcia teoretyczne i praktyczne
- Organizacja i przeprowadzenie egzaminu państwowego
- Dostęp do materiałów szkoleniowych i pomocy dydaktycznych
Program szkolenia:
Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej w następujących modułach:
- Spycharki – przedmioty specjalistyczne klasa I
- Rozwiązania konstrukcyjne proekologiczne oraz zwiększające efektywność pracy stosowane w spycharkach
- Technologia i organizacja robót realizowanych spycharkami
- Zajęcia praktyczne wykonywane spycharkami
Pakiety szkoleń:
W zależności od Państwa potrzeb istnieje możliwość łączenia wybranych szkoleń w pakiety. Dzięki temu można zrealizować dwa lub więcej wybranych szkoleń w promocyjnej cenie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w tej sprawie.
Czas trwania:
Od 28 do 41 godzinWymagania stawiane kandydatom:
- Uprawnienia operatora spycharek klasy III do 110 kW (jeśli nie posiadasz takich uprawnień, kliknij tutaj)
- Ukończony 18 rok życia,
- Wykształcenie co najmniej podstawowe.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych” (Dz.U. 2001 r., Nr 118, poz. 1263 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 29 lipca 2020 roku (Dz.U. 2020r., poz. 1461)
Egzamin państwowy:
Szkolenie zakończy się egzaminem państwowym przed komisją Sieć Badawcza Łukasiewicz Warszawski Instytut Technologiczny. Egzamin składa się z części praktycznej oraz teoretycznej. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z obu części egzaminu, uczestnik otrzymuje świadectwo oraz książkę operatora (format plastikowej karty) wraz z wpisem: spycharki klasa I wszystkie. Uzyskane uprawnienia są bezterminowe.